top of page

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1- TARAFLAR

1.1. SATICI: Unvanı:  DUPUYER (www.dupuyer.com)
Adres : Tahtakale Mah. Ziya Gökalp Sitesi Apricot Garden 
3/3/18  Avcılar / İstanbul

Telefon: +90 553 600 82 83

E-posta: info@dupuyer.com

1.2- ALICI : Elektronik ortamda SSL şifreleme ile korunan sayfada bilgileri yer alan ve bu faturada yer alan ürünleri sipariş ederek verdiği kimlik bilgilerinin doğruluğunu teyit eden şahıs veya kurumdur.

MADDE 2- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICInın SATICIya ait www.dupuyer.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı, sipariş bilgilerinde ve faturada satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU

ÜRÜN 3.1- Cinsi: Ürünlerin cinsi, türü, miktarı, marka/modeli, rengi, satış bedeli bilgi kartlarında belirtildiği ve sipariş sepetinde ve faturanın ön yüzünde gösterildiği gibidir.

3.2- Ödeme Şekli: Faturanın ön yüzünde belirtildiği gibidir. Açık faturalar, proje alımları, sözleşme karşılığı yapılan işler, tahsilatlı gönderi veya çek ile alımlar özel şartlara bağlıdır.

3.3- Faiz: Diğer yandan vadeli satışların sadece Bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle ALICI, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve ALICI arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Kredi Kartına İade Prosedürü: Alıcının cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya Hakem heyeti kararları ile Tüketiciye bedel iadesine karar verilen durumlarda, alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir:

Banka ile anlaşma hükümlerinde müşteri kredi kartından taksitli yapılan tahsilatlar tek seferde hesaplarımıza yansıtılmışsa banka müşteriye tek seferde, aydan aya taksitli yansıtılmışsa aydan aya iade yapar. Bu durumun istisnaları bankanın inisiyatifindedir. Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda trimsshop.com, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği Müşteriye nakit para ile ödeme yapamaz.

3.4- Teslimat Şekli ve Adresi: Teslimat Adresi: Sipariş formunda belirtildiği gibidir. Fatura Adresi: Sipariş formunda belirtildiği gibidir. Teslim Süresi: Azami 30 iş günüdür. Saat 15.30'a kadar verilmiş olan siparişlerden depo stoklu olan ürünler aynı gün, tedarikçi stoklu ürünler 24/48 saat, özel ithalat ürünler 30 iş günü içersinde kargoya verilir. Azami süreyi aşacak olan ürünler için sipariş ALICI'nın bilgisi doğrultusunda beklemeye alınabilir ya da iptal edilebilir. Teslimat anlaşmalı kargo şirketi aracılığı ile ALICI'nın yukarıda belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. Teslim anında ALICI'ın adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI, yüklendiği edimi tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, ALICI'nın ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICIya iade edilmesinden dolayı da oluşan giderler de ALICIya aittir. Kargo Ücreti: Gönderi esnasında hesaplanmakta ve aksi belirtilmediği takdirde müşteri tarafından ödenmektedir.

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER

4.1- ALICI, dupuyer.com internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICInın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICIdan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICIya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICInın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICIya ait kredi kartının ALICInın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICIya ödememesi halinde, ALICInın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICIya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICIya aittir.

4.7- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, (ayıplı) garanti şartları içinde gerekli onarımın yetkili servise yaptırılması için SATICI?ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri ALICI tarafından karşılanacaktır.

MADDE 5- CAYMA HAKKI ALICI,

sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde malı reddederek cayma hakkına sahiptir. Tüketicinin cayma bildiriminin SATICI?ya ulaştığı tarihten itibaren 10 gün içinde ürün bedeli ALICIya iade edilir. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır. 395 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz iade bölümü bulunan faturada ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra tarafımıza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir.

MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, montajından veya ambalajının açılmasından sonra tekrar satılabilirliği olmayan, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması gerekir. Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünlerin arızalı veya ayıplı çıkması haricinde iadesi mümkün değildir.

MADDE 7- TEMERRÜT HÜKÜMLERİ 

Mesafeli Sözleşmeler Hakkında Yönetmeliğin 9. maddesinin son fıkrası gereğince SATICI trimsshop.com, sipariş konusu mal veya hizmetin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı ileri sürerek (tedarikçi Firmadan ürünün hiçbir şekilde tedarik edilememesi durumu), sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremiyorsa, bu durumu sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan tüketiciye bildirmeyi taahhüt eder. Bu durumda, trimsshop.com sözleşmeyi derhal fesih etme hakkına haiz olup, müşterinin sipariş verdiği ürünün bedelini ve varsa borç altına sokan tüm belgeleri iade edeceğini taahhüt eder. trimsshop.com'un işbu yükümlülüğünü yerine getirmesini engelleyebilecek mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefetleri, ulaşımın kesilmesi, yangın, deprem, sel baskını gibi doğal afetler ve benzeri olaylar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içerisinde teslim edemez ise, bu tip durumlarda ALICI, trimsshop.com'un hiçbir sorumluluğu olmadığını, siparişin iptal edilmesini veya teslimat süresinin engelleyici durumunun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içerisinde kendisine ödenir. Kredi kartı ile yapılan taksitli alışverişlerde ise kredi kartına iade için yukarıdaki prosedür ALICI tarafından kabul edilir.

MADDE 8- TAHSİLATLI GÖNDERİ (KAPIDA ÖDEME) HÜKÜMLERİ

8.1- Üyelik Koşulu: Tahsilatlı gönderi ile sipariş verebilmek için siteye üye olunması şarttır. Sistem dışından veya Hızlı Sipariş ile Tahsilatlı Gönderi sipariş alınmaz.

8.2- Ödeme Şekli: Tahsilatlı gönderilerde ödeme kurye firma ile anlaşma şekline bağlı olarak nakit veya kredi kartı ile yapılabilir. Tahsilatlı gönderilerde ürün bedelinin kısmen ya da taksitle ödenmesi mümkün değildir.

8.3- Tahsilatlı gönderilerde müşteri tüm ürünler için verilen ekstra 5 havale indiriminden yararlanamaz. Ürünler için verilen diğer kampanya indirimleri aynen geçerlidir.

8.4- Onay: Gerekli görüldüğü takdirde Kapıda Ödeme seçeneği ile verilmiş olan siparişlerde gönderi öncesi müşterilerimizden telefon ile onay alınabilir. Bu nedenle sisteme girilmiş olan iletişim bilgilerinin doğruluğunu teyit etmek müşterinin sorumluluğundadır. Siparişlerde T.C. Kimlik numarası mutlaka belirtilmelidir. Kurumsal fatura talep edilmesi durumunda yine sipariş sahibine ait bir TC Kimlik numarası girilmelidir.

8.5- Kargo yetkilisi, siparişi veren kişinin ürününü teslim etmeden önce kimlik ibrazı isteme hakkına sahiptir. Ödeme yapmadan müşterinin de kargo görevlisinden kimlik ibrazı isteme hakkı vardır.

8.6- Kargo firması tarafından tahsilatlı gönderilerde belirli bir tutarın altında kalan ve üst sınırın üstünde kalan miktarlarda verilmiş olan siparişler için ayrıca "Tahsilat Hizmet Bedeli" tahakkuk ettirilmektedir. Bu bedel, kargo taşıma hizmet bedelini kapsamaz.

8.7- Tahsilatlı gönderilerde gerçekleşmiş, telefonla onay alınmış, yola çıkmış ve teslim alınmamış gönderiler için masraf tahakkuk ve tahsilatı gerçekleştirilecektir. Ürünün tedariki, geliş ve gidiş kargo taşıma bedelleri fatura karşılığı talep ve tahsil edilecektir.

8.8- Kapıda ödeme ve kredi kartı seçenekleri ile sipariş verebilmek için 18 yaşını bitirmiş olmak gereklidir. Sipariş işlemleri esnasında verilen bilgilerin doğruluğu ve geçerliliğinden sipariş sahibi sorumludur. Sipariş sahibinin reşit olmaması veya fiil ehliyeti bulunmaması halinde tahsilat velisinden talep edilecektir. Bu şekilde gerçekleşmiş siparişin iptali durumunda firmamızın masraf tazmini talep hakkı korunur.

MADDE 9- GEÇERLİLİK

İşbu sözleşme, sipariş gerçekleşerek sisteme kaydı yapıldığı andan itibaren geçerlidir. Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır. 

MADDE 10- YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICInın veya SATICInın (İstanbul) yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

bottom of page